گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

آب و هوای منطقه 22

blank

آب و هوای منطقه 22

(( آب و هوای منطقه ۲۲ تهران )) بدون تردید یکی از بهترین مناطق تهران در حال حاضر به دلیل شرایط جغرافیایی عالی ، منطقه ۲۲ می باشد . این منطقه چند سالی است به محبوبیت در بین شهروندان تهرانی و حتی غیر تهرانی رسیده و نظرات بسیاری را به خود جلب کرده است ، دارای آب و هوای بسیار مساعد و تمیز بنابر علت های زیادی است که در ادامه مطلب به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی این منطقه را بررسی می‌کنیم . با ما همراه باشید .

بررسی کیفیت آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

از بدترین و غم انگیز ترین صحنه هایی که این روزها شاهد آن هستیم ، وجود لایه خاکستری آلودگی در آسمان شهر تهران است . به طور معمول یکی از معضلات بزرگ زندگی در کلان شهرها دست و پنجه نرم کردن با آلودگی و مه غلیظ است ، که مملو از آلاینده های مضر است .

بسیاری از افراد برای فرار از این شرایط زندگی در پایتخت را به فراموشی سپردند و بار رفتن بستند . اما این رفتن برای تمام شهروندان کارآمد نیست . می‌توان در کلان شهر تهران نیز مناطقی را پیدا کرد که آب و هوای مساعد تر و تمیز تری نسبت به باقی مناطق دارد .

بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های متخصصان یکی از این مناطق منطقه ۲۲ شهر تهران است ، که دارای آب و هوای بسیار عالی و پاکیزه ای است .

 موقعیت جغرافیایی شهر تهران

 آب و هوای منطقه ۲۲

همانطور که میدانید شهر تهران در قسمت جنوبی کوه پایه‌های البرز قرار گرفته و شمال و جنوب این شهر ارتفاع بسیار متفاوتی را از سطح دریا دارا هستند . این اختلاف ارتفاع به صورتی است که شما در مناطق شمالی شهر تهران ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا و در قسمت‌های جنوبی ارتفاعی ۹۵۰ متری را تجربه می کنید .

در واقع تهران بزرگ از قسمت شمالی به کوهستان و از قسمت جنوبی به کویر می‌رسد . البته در قسمت جنوبی نیز شاهد ارتفاعاتی همچون شهر ری و بی بی شهربانو هستیم ، که این موارد تاثیر بسیاری در آب و هوا و منطقه دارد .

آب و هوای شمال و جنوب منطقه ۲۲

شمال و جنوب این شهر همچنین از نظر دما و بارش برف و باران و غیر نیز متفاوت هستند و از همین رو هرچه به سمت کوهپایه ها برویم آب و هوای بهتری را نیز تجربه خواهیم کرد .
منطقه ۲۲ که خود جز نزدیک ترین مناطق به کوهپایه‌های البرز است ، دارای یکی از بهترین آب و هوای مناطق تهران است . این منطقه با فضای سبز بسیار وسیع ، دریاچه و آبشار مصنوعی خود آب و هوا را برای شما بهتر نیز می‌کند . به طوری که پس از خروج از مرکز تهران و حرکت به سمت این منطقه شما به راحتی حس خواهید کرد که هوا چه تفاوتی پیدا می‌کند .

 بررسی کلی آب و هوای مناطق غربی تهران

به طور حتم می‌دانید که تهران شهری چهارفصل است و حتی در فصل‌های همانند  نیز ، در این شهر اختلاف دمای بسیاری را تجربه می کنید . صد در صد بارها مشاهده کرده‌اید که با وجود بارش برف و باران در مناطق شمالی ، هیچگونه بارشی در مناطق جنوبی دیده نمی‌شود و همین مسئله مزید بر علت است که مناطق مختلف تهران می‌توانند آب و هوای غیر یکسانی را داشته باشند .

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

از دلایل اصلی این تفاوت در شمال و جنوب تهران وجود ارتفاعات در اطراف این شهر است و دلیل دیگری که می توانیم ذکر کنیم باد هایی است که از سمت غرب تهران می وزند .
این بادها که از سمت غرب و جنوب غرب وارد شهر تهران می شوند ، تاثیر بسیاری در آب و هوا دارند . به این علت که منبع بارش در این کلانشهر بادهای  مرطوب اطلسی و مدیترانه ای هستند .  همانطور که می دانید این بادها از سمت غربی وارد می شود ، برای مثال یکی از دلایل اصلی کاهش گرمای پرشدت بخش های کویری تهران هم،  این بادها هستند .
به طور کلی اقلیم شهر تهران به سه دسته کلی تقسیم بندی می شود که عبارتند از :

  • اقلیم ارتفاعات شمالی
  • اقلیم کوهپایه ای
  • اقلیم خشک و نیمه خشک

 منطقه ۲۲ و دریاچه چیتگر

با توجه به توضیحات قبلی که دادیم متوجه شده اید که بهترین مناطق از نظر آب و هوایی در تهران واقع در غرب و مناطق نزدیک به غرب هستند . منطقه ۲۲ در واقع در غربی ترین نقطه تهران قرار گرفته و به طور دقیق در قسمت شمال غرب و کوهپایه‌های جنوبی رشته کوه البرز قرار دارد .

در قسمت شمالی این منطقه و خارج از مرزهای شهری تهران شما می توانید مناطق خوش آب و هوای بسیاری از جمله : سولقون ، سنگان ، واریش و وردیج و….  که دارای آب و هوای کوهستانی و بسیار مطبوع هستند را مشاهده کنید .

آب و هوای آب و هوای منطقه ۲۲

آب و هوای منطقه ۲۲ تهران نیز تحت تاثیر این مناطق و وجود دریاچه مصنوعی خلیج فارس و پارک جنگلی بزرگ چیتگر کیفیت بسیار بالایی دارد .

حتی در روزهایی که کیفیت هوای تهران پایین است و برای گروه‌های حساس پرخطر اعلام می‌شود ، باز هم در منطقه ۲۲ تهران شاهد هوای مطلوبی هستیم. به طور معمول در نقشه‌های هواشناسی کیفیت هوا را تعیین می‌کنند، رنگ آب و هوای منطقه ۲۲ سبز نشان داده می‌شود و در رده کیفی هوای پاک و سالم قرار دارد .

پس اگر شما به دنبال منطقه با آب و هوای مطلوب و پاکیزه و همچنین با دسترسی بسیار عالی در پایتخت هستید، منطقه ۲۲ تهران و محدوده دریاچه چیتگر انتخاب بسیار مناسبی است.همچنین برای مشاوره در ارتباط با  سکونت در این منطقه خوش آب و هوا و خرید ملک در منطقه 22 با ما در تماس باشد .

No Comments

Post A Comment

45  +    =  48

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟