گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

دیواردر ساختمان سازی

دیواردر ساختمان سازی

انواع دیوارها در ساختمان از نظر مصالح ساختمانی

دیوارها از نظر مصالح ساختمانی به کار رفته نیز انواع مختلفی دارند. موارد زیر مهم‌ترین انواع دیوارها در ساختمان از نظر مصالح ساختمانی را تشکیل می‌دهند.

1 . دیوارهای آجری

رنگ ثابت، قیمت مقرون به صرفه، ماندگاری بالا و هزینه نگهداری پایین، عایق و حافظ انرژی و مقاوم در برابر آتش، باد و رطوبت و ساخته شده از مواد سازگار با طبیعت، این موارد تنها بخشی از ویژگی‌ها و مزایای آجر نسبت به دیگر مصالح ساختمانی است. به همین خاطر دیوارهای آجری یکی از پر طرفدارترین و رایج‌ترین انواع دیوارها در ساختمان‌ها به شمار می‌روند، که به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانطور که می‌دانید به طور کلی در دیوارهای آجری، انواع مختلفی از آجر با استفاده از ملات‌هایی نظیر گل و ماسه و سیمان به هم متصل می‌شوند.

امروزه انواع مختلفی از آجرها با کاربردهای متنوع وجود دارد. با توجه به گستردگی و تنوع آجرها در ادامه به اختصار انواع آن‌ را نام برده و در آینده و در قالب یک مقاله جداگانه و تخصصی به بررسی انواع آجرها خواهیم پرداخت.

. آجر لعابی

. آجر ماشینی

. آجر ماسه آهکی

. آجر نما

. آجر نسوز

. آجر سفالی

. آجر سفال ده سوراخ

. آجر لفتون

. آجر فشاری

. آجر دکوراتیو

. آجر قزاقی

. آجر جوش

. نانو آجور

2 . دیوارهای سنگی

در سلیقه امروز بشر استفاده از سنگ در بخش‌های مختلف خانه بسیار رونق پیدا کرده است. از دیوارهای سنگی گرفته تا  استفاده از سنگ در نما و دکوراسیون داخلی منازل، ساختار‌های سنگی به دلیل زیبایی، مقاومت و احساس برجستگی بسیار پرطرفدار هستند. دیوار خشکه چین با سنگ کوهی قواره و نمای سرخود، دیوارهای سنگی با سنگ قلوه رودخانه‌ای و نمای طبیعی، دیوارهای سنگی با سنگ کوهی بادبر، با رج‌های نا‌مساوی و نمای کلنگی (پتکی)، دیوارهای سنگی با سنگ کوهی گونیا شده، از انواع معمول دیوارهای سنگی به شمار می‌روند.

از دیوارهای سنگی در بخش‌های مختلف ساختمان می‌توان استفاده کرد. به عنوان مثال آشپزخانه خود را با یک دیوار سه بعدی حجمی سنگ دکوراتیو تصور کنید، فوق العاده خواهد شد، اینطور نیست؟ یا برای دیوارهای باغ خود به جای دیوارهای معمول آجری از دیوارهای سنگی با سنگ‌های کوهی و یا قلوه‌ سنگ‌های رودخانه‌ای استفاده کنید، بی نظیر خواهد شد.

3 . دیوارهای بتنی

مورد سوم از انواع دیوارها در ساختمان از نظر مصالح ساختمانی را دیوارهای بتنی تشکیل می‌دهند. استفاده از دیوارهای بتنی پیش ساخته و یا ساخت دیوارهای بتنی در محل اصلی پروژه، دو روش جهت استفاده از این نوع دیوارها در ساختمان است. دیوارهای بتنی پیش ساخته را که حتما می‌شناسید، این نوع دیوارها به دلیل وزن بسیار کم، صرفه‌جویی در فضا، نصب آسان و هزینه های کمتر، هزینه های پایین تعمیر و نگهداری و حمل و نقل آسان، کاربردهای فرآوانی دارند.

مهم‌ترین انواع دیوارهای بتنی شامل موارد زیر است:

. دیوار بتن ریزی شده

. دیوار بلوک بتنی

. دیوار بتنی گچکاری شده

. دیوار بتنی استامپی

. دیوار بتنی رنگی

4 . دیوارهای بلوکی

در دیوارهای بلوکی عنصر اصلی تشکیل دهنده دیوار، انواع بلوک مانند بلوک سیمانی، سفالی، گچی و سیپورکس است. این بلوک‌ها با استفاده از ملات‌های مخصوص به هم متصل می‌شوند. به عنوان مثال استفاده از بلوک‌های سیمانی که عموما با استفاده از سیمان پرتلند ساخته‌ می‌شوند، در ساخت سوله‌ها بسیار کاربرد دارد. همچنین بلوک‌های سفالی توخالی عمدتا برای دیوارهای غیرباربر و سقف‌های تیرچه به کار گرفته می‌شوند.

علاوه بر موارد بالا سه مورد زیر نیز از انواع دیوارها در ساختمان از نظر مصالح ساختمانی به حساب می‌آیند.

.  دیوارهای چوبی

.  دیوارهای خشتی و گلی

. دیوارهای ساندویچ پانل

 

No Comments

Post A Comment

9  +  1  =  

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟