گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

سرمایه گذاری ملکی

blank

سرمایه گذاری ملکی

سرمایه گذاری ملکی

 

سرمایه گذاری بر روی ملک یکی از قدیمی ترین و البته بهترین انواع سرمایه گذاری بوده و افراد زیادی در این بازار فعالیت می کنند. با توجه به شرایط بازارها در طول زمان بازار مسکن و سرمایه گذاری ملکی جزو کم ریسک ترین بازار ها بوده و با هیجانات سیاسی و تغییر دیگر بازارها نوسانات شدیدی را تجربه نمی کند. این ویژگی در بازار مسکن موجب شده تا سرمایه گذاری در آن همیشه پر رونق و بسیار پرطرفدار باشد.

 

مزایا:

 

 • عدم واکنش هیجانی در برابر تغییرات نرخ ارز
 • کم ریسک بودن بازار
 • عدم نیاز به تخصص بالا
 • مصرفی بودن بازار
 • عدم امکان سرقت و امنیت دارایی

سرمایه گذاری ملکی دارای قواعد و اصولی می باشد که توجه به آن ها می تواند سرمایه فرد را در جهت درست پیش برده سودی مضاعف عاید فرد شود. لذا آگاهی از این اصول و بکارگیری آن ها می تواند نقشی تعیین کننده در روند سودآوری سرمایه داشته باشد.

 

 

 

اصول سرمایه گذاری ملکی

 

برای اینکه سرمایه گذاری ما با سود همراه باشد، نیاز است که برخی نکات را در نظر بگیریم. به عنوان مثال چه زمانی برای خرید ملک اقدام کنیم؟ چه ملکی بخریم؟ در کدام منطقه خرید کنیم؟

 

تمامی این ها سوالاتی است که برای انتخاب بهتر باید از خود بپرسید و با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید. در نتیجه می توان موارد زیر را جزو اصولی ترین معیارهای سرمایه گذاری در بازار مسکن دانست:

 

 • هدف از سرمایه گذاری
 • انتخاب نوع ملک
 • زمان مناسب برای سرمایه گذاری ملکی
 • موقعیت مکانی ملک
 • خرید یا پیش خرید ملک
 • متراژ مناسب ملک
 • مدت زمان لازم برای سوددهی

در زمان سرمایه گذاری می بایست نکات ذکر شده را در نظر داشته و تحقیقات لازم را انجام داده و با صبر و حوصله انتخاب مناسبی داشته باشید. علاوه بر این موارد می توان نکات بسیاری را یادآور شد که برای سرمایه گذاری ملکی باید در نظر بگیریم که در ادامه مقاله به صورت مختصر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

هدف فرد از سرمایه گذاری ملکی

 

در بازار مسکن خرید ملک با دو هدف متفاوت انجام می شود.

 

 • خرید ملک با هدف سکونت

اگر فرد با هدف سکونت به دنبال ملک باشد بایستی ابتدا اولویت های فردی و نیاز خانواده را بسنجد و با توجه به آن ها اقدام به خرید کنید. به عبارتی می بایست متراژ ملک، امکانات محله، طبقه، تعداد خواب، دسترسی های ملک و همچنین مسافت لازم برای رسیدن به محل کار را در نظر بگیرد. تمامی این موارد در زمان انتخاب ملک اهمیت یافته و گزینه های موجود را محدودتر خواهد کرد.

 

اگر سرمایه ای در دست دارید و قصد خرید ملک با هدف سکونت را دارید در هر زمان اقدام کرده و برای خرید تعلل نکنید. اما در صورتی که شرایط برای شما محیا است می توانید سرمایه خود را تقسیم کرده و با اجاره نشینی در ملکی مناسب، باقیمانده بودجه خود را در پروژه های پیش فروش معتبر و مناسب سرمایه گذاری کنید.

 

 

 • خرید ملک با هدف سرمایه گذاری

اگر هدفتان از خرید ملک افزایش سرمایه و جلوگیری از کاهش ارزش پولتان باشد، می بایست معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

 

چه ملکی بخریم؟

 

زمین، خانه های کلنگی، واحد نوساز و واحدهای چند سال ساخت گزینه های موجود در بازار مسکن هستند که می بایست یکی از آن ها را برگزید. اما در این میان کدام مورد گزینه مناسب تری برای سرمایه گذاری می باشد؟

 

در بازار مسکن بهترین و پرسودترین گزینه خرید زمین می باشد. اگر با هدف ساخت و ساز اقدام به خرید زمین کرده و پس از ساخت، واحد های آماده را به بازار عرضه کنید می توانید سود بسیار بالایی بدست آورده و سرمایه خود را دو چندان کنید. اما باید توجه داشته باشید که ساخت و ساز ملک تخصص خاص خود را داشته و باید برای این کار توانایی لازم و همچنین بودجه کافی را داشته باشد.

 

در ادامه می توان خانه های کلنگی را برای سرمایه گذاری توصیه کرد. سرمایه گذاری بر روی خانه های کلنگی همیشه با سود همراه بوده و می تواند آینده خوبی را برای سرمایه شما رقم زند. خانه های کلنگی معمولا با هدف تعمیر و بازسازی و یا تخریب و نوسازی خرید و فروش می شوند. هر دو این موارد سودآرور بوده اما همانطور که گفته شد نیاز به تخصص و بودجه مناسب دارد.

 

واحدهای آماده معمولا به صورت نوساز و یا چندسال ساخت در بازار وجود داشته و در موارد مشابه، بسته به عمر ساختمان قیمت های آن ها متفاوت می باشد. واحد های آماده هر چه از زمان ساخت آن ها بگذرد قیمت آن ها کاهش خواهد یافت. لذا این موضوع تاثیری منفی در سرمایه شما خواهد گذاشت. اما در نظر داشته باشید که واحد های آماده پر فروش ترین فایل های ملکی بوده و تقاضا برای آن در بازار مسکن بسیار بالاتر از دیگر گزینه ها می باشد.

 

در مجموع با نکات ذکر شده توصیه می شود شرایط و گزینه های موجود را بررسی کرده و در صورت امکان بر روی زمین و خانه های کلنگی سرمایه گذاری کنید. چرا که این نوع ملاک در کف قیمت خود بوده و افت قیمت ناشی از گذر زمان را نخواهند داشت.

 

 

 

زمان مناسب خرید ملک

 

در دوره های مختلف بازار مسکن شرایط خرید و فروش و قیمت ها متفاوت بوده و این موضوع تاثیر زیادی در روند سرمایه گذاری ملکی دارد. بهترین زمان برای خرید ملک و سرمایه گذاری دوره های رکود بازار می باشد. چرا که در این زمان میزان عرضه افزایش یافته و در عین حال تقاضا کم می شود. به عبارتی بازار در آرامش قرار داشته و جامعه نیز در تکاپو برای خرید نمی باشند. این ها نشانه هایی است که خریداران باید به آن توجه نشان دهند و بر اساس آن تصمیم به سرمایه گذاری بگیریند. اما باید توجه داشت که در زمان افزایش تقاضا، قیمت ملک به صورت غیر منطقی بالا خواهد رفت و این شرایط زمان مناسبی برای خرید نخواهد بود.

 

 

 

 

موقعیت مکانی ملک

 

اگر در زمان خرید ملک در مناطق رو به رشد سرمایه گذاری کنید همزمان با رشد منطقه قیمت ملک و سرمایه شما با رشدی مضاعف همراه خواهد شد. رشد تورم و تغییرات بازار در کنار رشد منطقه می تواند سود بسیار خوبی را عایدتان کند. در زمان تصمیم گیری برای خرید ملک دقت داشته باشید که میزان تقاضا در منطقه مورد نظرتان چگونه است و کدام نوع املاک تقاضای بالاتری دارد. اگر با این دید سرمایه گذاری کنید خواهید توانست به راحتی ملک خود را به بازار ارائه کنید. در برخی مناطق واحدهای تجاری و در برخی دیگرملاک بزرگ متراژ و یا واحد های نقلی مورد استقبال قرار می گیرد.

 

در زمان انتخاب منطقه، محله و موقعیت ملک، علاوه بر رشد منطقه، نوع تقاضای منطقه را نیز در نظر بگیرید.

 

 

 

پیش خرید آپارتمان

 

در حال حاضر در بازار مسکن تعاونی های مسکن بسیاری را شاهد هستیم که برای ارگان های مختلف فعالیت میکند. تعاونی های مسکن با هدف ساخت خانه با قیمت تمام شده برای اعضا خود مشغول به کار هستند و برای سرمایه گذاری ملکی یکی از بهترین گزینه ها می باشند. پیش خرید ملک از تعاونی های مسکن دارای اصول و قواعدی است که باید با اطلاع از آن ها وارد معامله شد تا بتوان از کلاهبردی ها و مشکلات متعدد آن جلوگیری کرد. اما اگر تعاونی سازنده و پروژه مورد نظر به درستی انتخاب شود موقعیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری ملکی بدست خواهد آمد. چرا که در پیش خرید ملک شما فرصت خواهید داشت تا هزینه های مربوطه را به صورت اقساط پرداخت کرده و پس از مدتی واحد آماده ای را تحویل بگیرید.

 

فرصت داشتن برای تامین هزینه ها و همچنین بالا رفتن ارزش داراییتان در طول زمان، از بزرگترین مزایای پیش خرید ملک می باشد.

 

 

 

 

متراژ مناسب ملک

 

برای سرمایه گذاری ملکی می بایست ملکی را انتخاب کنید که در هر شرایطی به راحتی به فروش برسد. به عبارتی در هر دوره از بازار مسکن تقاضا برای آن وجود داشته و خرید و فروش آن راحت باشد.ملک کوچک متراژ به سبب قیمت پایین تر همیشه مورد تقاضا بوده و حتی در دوران رکود نیز به راحتی می توان اینگونه ملک را فروخت.

 

برای سرمایه گذاری در بازار مسکن ملک کوچک متراژ به سبب تقاضای بالا برای آن، یکی از بهترین گزینه ها می باشند.

 

مدت زمان لازم برای سرمایه گذاری

 

بازار مسکن و سوددهی آن به گونه ای است که نیاز به زمان داشته و در بلند مدت به سودآوری می رسد. لذا باید توجه داشه باشید که با تنها با خرید در زمان مناسب و فروش آن در طولانی مدت خواهید توانست سود مناسبی را بدست آورید.

 

No Comments

Post A Comment

2  +  8  =  

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟