گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

سیستم حمل ونقل منطقه22

blank

سیستم حمل ونقل منطقه22

سیستم حمل و نقل منطقه 22 تهران

سیستم حمل و نقل منطقه 22 تهران به سه بخش مترو، بی آر تی و تاکسی تقسیم می شود که هر یک از این سه بخش به طور جداگانه محاسنی را برای ساکنین منطقه 22 تهران فراهم می آورند. سیستم مترو منطقه 22، ساکنین حوالی دریاچه و چیتگر را در محیطی به دور از ترافیک، شلوغی و آلودگی هوا، به سایر مناطق تهران متصل می کند. با وجود اینکه  مترو در برخی از ساعات روز بیش از حد شلوغ می شود، اما باز هم سبب صرفه جویی زمان زیادی برای مسافرین خود می شود.

بی آرتی یا همان اتوبوس تند رو در کنار مترو یکی دیگر از سیستم های حمل و نقل سریع در منطقه 22 می باشد که طرفداران زیادی دارد و مسافرین را در خطوط مختلف جا به جا می کند. تاکسی ها اما شاید مهمترین رکن در سیستم حمل و نقل منطقه 22 تهران باشند. تاکسی ها معمولا در تمام میادین اصلی و خیابان های این منطقه وجود دارند و مهمترین عنصر در سیستم حمل و نقل منطقه چیتگر و دریاچه می باشند.

منطقه 22 تهران کجاست؟

منطقه 22 تهران که در شمال غربی پایتخت واقع شده است از مناطق مهم تهران به حساب می آید و وسیعترین منطقه آن نیز می باشد. این منطقه به دلیل پهناور بودن، دسترسی مناسب و هوای خوب، با رشد چشمگیری در زمینه ساخت مسکن و شهرک سازی در سالیان اخیر مواجه شده است.

آوازه منطقه 22 به دلیل وجود شهرک ها، برج های مسکونی لوکس، اماکن گردشگری نظیر پارک جنگلی چیتگر، دریاچه مصنوعی چیتگر، آبشار تهران، مراکز تفریحی همچون ایران مال و هزار و یک شهر و مراکز خریدی مانند تهران مال، رزمال و باملند در سراسر تهران پیچیده است. منطقه 22 تهران محله ها و شهرک های زیادی را در خود جای داده است که از بهترین محله ها و شهرک های آن می توان به محله کوهک، مناطق مسکونی اطراف دریاچه چیتگر، شمال اتوبان خرازی، دهکده المپیک، شهرک چشمه و شهرک گلستان اشاره کرد.

خطوط متروی منطقه 22 تهران

همانطور که در بخش اول مقاله گفتیم، یکی از سیستم های حمل و نقل منطقه 22 تهران، مترو می باشد که عموم مردم در مواقع نیاز از آن استفاده می کنند. جابه جایی با مترو بسیار راحت و سریع است و به همین علت استفاده از مترو از محبوبیت بالایی میان عموم مردم در قیاس با سایر وسایل نقلیه عمومی  برخوردار است.

 

سه ایستگاه متروی منطقه 22 تهران عبارتند از:

ایستگاه مترو چیتگر

این ایستگاه که در مجاورت پارک جنگلی چیتگر قرار دارد، دسترسی ساکنین دریاچه و چیتگر به سایر مناطق تهران را  تسهیل می کند.

ایستگاه مترو ایران خودرو

این ایستگاه مترو در کیلومتر ۱۴ آزاد راه تهران-کرج واقع شده است و دسترسی بسیار خوبی به پارک جنگلی چیتگر نیز دارد. این ایستگاه نسبت به ایستگاه متروی چیتگر، کمی از پارک جنگلی چیتگر دورتر می باشد و برای ساکنینی که در مناطق دورتر از پارک جنگلی چیتگر ساکن می باشند، مناسب است. ایستگاه مترو ایران خودرو، رفت و آمد ساکنین منطقه پیکان شهر به سایر نقاط تهران را نیز آسان می کند.

ایستگاه مترو وردآورد

این خط مترو در کیلومتر ۱۶ آزاد راه تهران-کرج واقع شده است و دسترسی ساکنین این منطقه را با شهر کرج و یا سایر مناطق غربی شهر تهران برقرار می کند.

خطوط اتوبوسرانی منطقه 22 تهران

اتوبوس یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی در منطقه 22 می باشد که پس از مترو مسافران زیادی از آن به طور روزانه استفاده می کنند.

 

مهمترین خطوط اتوبوسرانی منطقه ۲۲ تهران عبارتند از:

خطوط اتوبوسرانی از پایانه مترو چیتگر

مسافرینی که در ایستگاه مترو چیتگر از قطار پیاده می شوند، این پایانه بزرگ اتوبوسرانی را در بیرون ایستگاه مترو مشاهده خواهند کرد. این پایانه اتوبوسرانی برای مقاصدی نظیر پایانه هوانیروز، میدان المپیک، شهرک شهید باقری، خیابان شریعتی، پایانه دریاچه، پارک چیتگر و دانشگاه شریف اتوبوس دارد.

خطوط اتوبوسرانی از پایانه مترو ایران خودرو

برخی از خطوط اتوبوسرانی در منطقه 22 مقصد خود را از پایانه مترو ایران خودرو آغاز می کنند و به مقاصدی نظیر شهرک شهید باقری، شهرک شهرداری و شهرک دانشگاه شریف در تردد هستند.

خطوط اتوبوسرانی پایانه مترو وردآورد

خطوط اتوبوسرانی موجود در این پایانه در قیاس با سایر پایانه های اتوبوس رانی منطقه 22 کمتر است. از جمله مقاصد مهم این پایانه اتوبوسرانی می توان به شهرک وردآورد، شهرک دانشگاه شریف و شهر قدس و اشاره کرد.

خطوط تاکسیرانی منطقه 22 تهران

خطوط تاکسیرانی یکی از پرکارترین و مهم ترین سیستم های حمل و نقل عمومی منطقه 22 تهران به شمار می آیند و بخش مهمی از بار جابه جایی مسافر در این منطقه را به دوش می کشند. ایستگاه های تاکسی معمولا در مناطق شلوغ مانند ایستگاه های مترو، اطراف میادین و ایستگاه های اتوبوس مشاهده می شوند.

 

مهمترین ایستگاه های تاکسی منطقه 22 عبارتند از:

خطوط تاکسیرانی از میدان المپیک

میدان المپیک یکی از پر عبور و مرور ترین خطوط تاکسیرانی منطقه ۲۲ تهرانرا دارا می باشد. معمولا تاکسی های این پایانه تاکسیرانی از میدان المپیک به سمت مقاصدی نظیر شهرک شهید باقری، شهرک گلستان، انتهای بلوار گلها، مترو صادقیه، میدان آزادی، میدان صادقیه و مترو چیتگر در رفت و آمد هستند.

خطوط تاکسیرانی از مترو چیتگر

تاکسی های این پایانه تاکسیرانی که در بیرون ایستگاه مترو چیتگر قرار گرفته است، در سه مقصد میدان ساحل، خیابان کاج و خیابان گل ها در رفت و آمد هستند.

خطوط تاکسیرانی از مترو ایران خودرو

تاکسی های این پایانه تاکسیرانی که در بیرون ایستگاه مترو ایران خودرو قرار گرفته است، به دو مقصد آزادشهر و شهرک شهید باقری در رفت و آمد هستند.

No Comments

Post A Comment

72  +    =  74

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟