گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

معرفی شهرک دانشگاه شریف

blank

معرفی شهرک دانشگاه شریف

معرفی شهرک دانشگاه شریف :

شهرک دانشگاه صنعتی شریف شهرکی در غرب تهران است.

شهرک دانشگاه شریف در یکی از محله های غرب تهران واقع شده است پیشنهاد تیم نگارش مطالعه مقاله مربوط به محله های غرب تهران است که منجر به آشنایی کامل با بهترین محله های غرب تهران میشود و شما را در انتخابتان یاری میکند

 

در سال ۱۳۵۲ تعدادی از نخبگان و کارکنان و اساتید دانشگاه صنعتی شریف تصمیم گرفتند مکانی دور از هیاهوی شهری را برای زندگی انتخاب کنند؛ بنابراین تصمیم به احداث شهرک دانشگاه شریف در محدوده ورداورد شمالی گرفته شد. میانگین میزان تحصیلات افراد ساکن لیسانس می‌باشد.

 

این شهرک در ناحیه ۳ منطقه22تهران واقع شده‌ است. از شمال به بزرگراه شهید همت و شهید خرازی و از غرب به شهرک الهیه غرب و مروارید شهرو از جنوب به پروژه آتی ساز یا همان آتی شهرو شهرک نگین غرب از شرق به بلوار شهید اردستانی و شهرک شهید خرازی دسترسی دارد.

 

 

دسترسی بزرگ راهی ، اتوبان ، و جاده ای شهرک دانشگاه صنعتی شریف

 

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه همت ( از سمت شمال): 50 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه حکیم – همدانی ( از سمت شمال) : 100 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی  شریف از اتوبان تهران کرج ( از سمت جنوب) : 200 متر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی  شریف از بزرگ راه لشگری یا همان مخصوص ( از سمت جنوب) :1 کیلومتر

فاصله شهرک دانشگاه صنعتی شریف از بزرگ راه فتح یا همان جاده قدیم ( از سمت جنوب) :2 کیلومتر

 

مراکز خرید اطراف شهرک 

علاوه بر فروشگاه‌های سطح محله و تره بار، مراکز تجاری زیادی در این محله وجود دارند که مکانی مناسب برای گشت‌وگذار و خرید هستند. مرکز تجاری  ایران مال ، رزمال ، آرتمیس ،مال مون ،و مغازه های موجود در ورداورد  از جمله‌ی این مراکز خرید هستند که اجناس متنوعی دارند.

 

مراکز آموزشی اطراف شهرک دانشگاه شریف

تراکم مدارس در این محدوده نیز مناسب است و خیال خانواده‌هایی که فرزند دانش‌آموز دارند و در این محله زندگی می‌کنند از بابت مدرسه دخترانه و پسرانه راحت است

هوای پاکیزه و مطلوب و دسترسی آسان به بزرگراه همت و ایستگاه متروی وردآورد در سال‌های اخیر باعث رشد چشمگیر ساخت و ساز و قیمت در این شهرک مسکونی می‌باشد.

از جمله خیابان‌ها و کوچه‌های شهرک دانشگاه شریف می‌توان به خیابان تهران، شیراز ، خرمشهر ،همدان، بهار، گلستان و گلها اشاره داشت. از مکان‌های شناخته شده این شهرک می‌توان به مسجد امام حسین و پارک الغدیر اشاره کرد. ساکنین کوی بهار از قدیمی‌ترین ساکنین منطقه می‌باشند.

  • نام منطقه: ۲۲
  • نام ناحیه: ۳
  • شماره و نام محله: ۹ (شریف)
  • جمعیت مردان: حدود ۱۷۳۳
  • جمعیت زنان: حدود ۱۵۳۴
  • جمعیت ثابت تقریبی: ۸۸۰۰
  • جمعیت شناور تقریبی: ۲۰۰۰۰
  • میانگین سنی: ۳۴(تقریبی)
  • درصد باسواد: %۹۹/۷(تقریبی)
  • میانگین میزان تحصیلات: لیسانس

 

معماری و شهر سازی شهرک دانشگاه شریف

شهرک دانشگاه صنعتی شریف با توجه ماهیت فرهنگی و علمی از ابتدا به دستان هنرمند اساتید هنر معماری و شهرسازی سپرده شد تا شهرکی باشد درخور و شایسته ملیت ایرانی که احترام به طبیعت و آرامش و لطافت اصول آن می‌باشد.

 

طراحی شهرسازی شهرک دانشگاه شریف بر اساس دیدگاه‌های شهرسازی اساتیدی چون برنارد چومی، لوئیس مامفورد، پی یر روپتکین، کلود لوی استروس و مانوئل کاستلز اسپانیایی شکل گرفت که هدف و شعار اصلی آن تأمین نیازها و آسایش و هماهنگی است. طراحی معماری خانه‌های ویلایی شهرک دانشگاه شریف تلفیق هنر معماری ارمنستان، اسپانیا و ترکیه با ریشه‌های معماری ایرانی است.

 

تمام خانه‌هایی که در خیابان‌های اصلی و قدیمی ساخته شده‌اند بر مبنای این اصول سازگار و پابرجا هستند.

 

مهم‌ترین ویژگی بصری معماری شهرک دانشگاه شریف هماهنگی با طبیعت کوهستانی منطقه است و استفاده از عناصری که تجلی طبیعت دامنه کوه و نمادی از لطافت و قدرت و روح مستحکم کوهستان می‌باشد در هنر معماری شهرک دانشگاه شریف محل توجه قرار گرفته‌است.

No Comments

Post A Comment

54  +    =  62

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟