گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

معرفی شهرک زیبادشت

blank

معرفی شهرک زیبادشت

محله زیبادشت یکی از محلات منطقه22 تهران است. محله زیبادشت از جمله محلات خلوت و خوب برای زندگی و سکونت است. محله زیبادشت گرچه برای ساکنین تهران زیاد شناخته شده نیست ، اما با توجه به امکانات و دسترسی های بسیار خوب زیبادشت ، این محله را می توان جزو محلات خوب منطقه 22 تهران نام برد.

 

محله زیبادشت کجاست؟

محله زیبادشت در منطقه 22 تهران و در مجاورت میدان المپیک قرار دارد. این محله از شمال با بزرگراه همت ف از جنوب با میدان المپیک و بلوار صدرا ، از غرب با بزرگراه آزادگان و از شرق با بوستان جوانمردان محدود شده و با محله های دهکده المپیک ، شهرک صدرا ، محله هوانیروز ، محله اندیشه ، محله کن و محله گلستان مجاورت دارد.

تاریخچه محله زیبادشت

محله زیبا دشت از جمله محلاتی است که در گذشته جزو محدوده روستای کن قرار داشت. رودخانه کن در مجاورت این محله قرار دارد و این موضوع باعث شده بود تا کشاورزی و دامداری در کل این مطقه رواج داشته باشد. زیبادشت ، درست در جنوب کن و محله سیاهدشتک ، قرار داشت و این موضوع برای این محله نقطه قوتی از نظر قدمت منطقه محسوب می شود. بازی های آسیایی 1974 تهران تحولی بزرگ در این منطقه ایجاد کرد. احداث ورزشگاه آزادی ، دهکده المپیک و هتل المپیک جزو این تحولات بزرگ منطقه بودند. با احداث این اماکن موتور توسعه و شهرنشینی در محله زیبادشت نیز آغاز شد. توسعه زیبادشت بسیار وابسته به دهکده المپیک بود و تا سالیان دراز ، این محله نیز جزو محله دهکده المپیک بود. بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی این زمین ها در دهه 60 در قطعات 200 متری جهت واگذاری به کارکنان کارخانه سیمان ری قطعه بندی شده و به این کارکنان واگذار شد. در دهه 70 و با گسترش روند مهاجرت به تهران ، جمعیت این محله نیز افزایش یافت تا در دهه 80 افزایش جمعیت زیبادشت به اوج خود رسید. با احداث بوستان جوانمردان ، بزرگراه آزادگان و دریاچه چیتگر ، محلاتی مانند زیبادشت و شهرک صدرا بیش از پیش شناخته شدند و هر کدام به محلاتی شناخته شده در غرب تهران تبدیل شدند.

دسترسی محله زیبادشت

محله زیبادشت از نظر دسترسی یکی از بهترین محله های غرب تهران است. بزرگراه همت ، بزرگراه آزادگان و خیابان دهکده المیک از بهترین مسیرهای دسترسی به محله زیبا دشت هستند. این خیابانها و بزرگراه ها همگی با محله زیبا دشت دارای تقاطع بوده و دسترسی این محله را به تمامی محلات مناطق غربی تهران مانند پونک ، سعادت اباد ، شهرک غرب ، شهرزیبا وجنت آباد فراهم می کنند.

دسترسی به مترو

محله زیبادشت ایستگاه مترو ندارد اما در حال حاضر نزدیکترین ایستگاه مترو به زیبادشت ، ایستگاه مترو ارم سبز است. اما با تکمیل خط شش مترو ، نزدیکترین ایستگاه مترو به زیبادشت ، ایستگاه مترو شهران خواهد بود.

امکانات زیبا دشت

بوستان جوانمردان
به جرات می توان گفت که وجود وستانی بزرگ مانند بوستان جوانمردان در هر محله ای می تواند یک نقطه قوت بزرگ و یک برگ برنده برای هر محله ای باشد. بوستان جوانمردان جزو بهترین بوستان ها و جاهای دیدنی تهرران است. بوستان جوانمردان دارای امکانات تفریحی و گردشگری بسیار خوبی است و این مورد از برگ برنده های محله زیبا دشت است.

تفرجگاه کن
روستای تاریخی کن و باغات کن دارای جاذبه گردشگری قدرتمندی هستند که در مجاورت زیبادشت قرار دارند. همانطور که گفته شد ، این محله در گذشته جزو اراضی روستای کن بود و این مجاورت باعث شد تا امروز نیز ساکنین محله دسترسی خوبی را به این تفرجگاه داشته باشند.
پمپ بنزین دهکده المپیک
پمپ بنزین زیبادشت تهران
جایگاه  سرچشمه
مسجد جامع شهرک چشمه
فروشگاه های شهروند المپیک
مرکز خرید گلستان
بوستان یاس
بوستان شهروند
بوستان پامچال
بوستان سپیدار

امکانات درمانی

محله زیبادشت از نظر دسترسی به امکانات درمانی شرایط بسیار خوبی دارد. وجود دو بیمارستان در محله و وجود دو کلینیک درمانی در آن شرایط مطلوبی را برای محله زیبادشت فراهم آورده است.
بیمارستان نیکان غرب
بیمارستان روانپزشکی ایرانیان
کلینیک درمانی کیمیا
مرکز جراحی و کلینیک درمانی ارم
خیابان های معروف

 

قیمت خانه و آپارتمان در زیبادشت

قیمت خانه و آپارتمان در زیبادشت در حدود سطح متوسط تهران قرار دارد. قیمت خانه و آپارتمان در زیبادشت نسبت به محله های همجوار خود مانند جنت آباد و شهرک راه آهن و شهر زیبا قدری پایینتر است و این موضوع باعث شده است که بسیاری از متقاضیان مسکن در زیبادشت نسبت به سکونت در زیبادشت رغبت خاصی داشته باشند.

میدان المپیک
میدان المپیک معروفترین میدان محله زیبا دشت است. میدان المپیک تقاطع مهمی را با بلوار صدرا و بلوار المپیک دارد.

خیابان المپیک
خیابان المپیک برای تردد و دسترسی ساده تر ورزشکاران و هیئت های همراه در بازی های آسیایی تهران از ورزشگاه آزادی به دهکده المپیک بود.این خیابان امروز یکی از معروفترین خیابان های محله زیبادشت است.

بلوار صدرا
بلوار صدرا یکی از مهمترین خیابان های زیبادشت است. بلوار صدرا بهترین مسیر دسترسی این محله به شهرک گلستان یا شهرک راه آهن است. بلوار صدرا با عبور از بزرگراه آزادگان ، محله زیبادشت را به شهرک راه آهن وصل می کند.

خیابان زیبادشت
این خیابان از خیابان های مهم زیبادشت است که بافت قدیمی این محله در این خیابان قرار دارد. بسیاری از امکانات و نقاط مهم زیبادشت نیز در این خیابان قرار دارد که مرکز جراحی ارم ، مرکز خرید گلستان ، فروشگاه شهروند المپیک و بازار تره بار المپک از جمله این امکانات خوب محله هستند.

شرایط زندگی در زیبا دشت

شرایط زندگی در زیبادشت برای کسانی که به دنبال زندگی در محله ای دنج و آرام و با امکانات خوب باشند ، بسیار مناسب است. محله زیبا دشت امکانات تفرجگاهی و بوستان های خوبی را داشته و امکانات درمانی آن نیز بسیار مطلوب است و همچنین دسترسی بسیار خوبی را به بهترین جاهای دیدنی تهران دارد. پارک چیتگر، پارک خرگوش دره ، آبشار تهران ، دریاچه چیتگر و بسیاری از امکانات رفاهی در منطقه5 تهران و منطقه 22 تهران با صرف تنها 10 الی 15 دقیقه از این محله قابل دسترسی هستند. محله زیبا دشت دارای مراکز خرید بزرگی نیست ، اما دسترسی بسیار خوبی را به بهترین مراکزخرید تهران مانند ، مجتمع تجاری کورش ، مرکز خرید سمرقند ، ایران مال و مراکز خرید بزرگ مناطق غرب تهران دارد. قیمت خانه در زیبادشت نسبت به امکانات و شرایط خوب آن بسیار متناسب به نظر می رسد و شاید تنها نقطه ضعف این محله را بتوان کمبود ناوگان اتوبوسرانی و دوری به خطوط مترو تهران نام برد.

No Comments

Post A Comment

35  +    =  42

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟