گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

معرفی محله آزادشهر

blank

معرفی محله آزادشهر

آشنایی با آزادشهر (شهرک سرو آزاد)

محله‌ایی نسبتا قدیمی در منطقه 22 شهرداری تهران است، دارای مساحتی حدودا 652/36 کیلومتر مربع است. در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است، اکثر ساکنین این محله را مردم عادی و کارمندان دولت تشکیل داده‌اند.

ساکنین این محله با برخی مشکلات و امکانات روبه رو هستند، اما به دلیل اینکه این محله از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است پیشرفت‌های بسیاری در خود خواهد دید.

این محله به سایر محله‌های دسترسی خوبی دارد، از جمله مراکز مهمی که ساکنین محله آزادشهر به راحتی می‌توانند اوقات فراغت خود را در آن صرف کنند، پارک چیتگر،دریاچه شهدای خلیج فارس(دریاچه چیتگر)، ایران مال و غیره است.

اگرچه محله سروآزاد یا آزاد شهر از امکانات رفاهی خوبی برخوردار نیست اما به دلیل وجود حمل و نقل عمومی و بزرگراه همت، تردد به سایر محله‌های مهم تهران آسان است.

بافت محله آزادشهر تهران

امروزه به دلیل ساخت و سازهای متعددی که در این محله صورت گرفته است می‌توایند شاهد بافت جدیدی در این محله باشید.

برج‌های مجتمع نگین از جمله ساخت و سازهای جدید این محله محسوب می‌شوند. بافت سنتی این محله به دلیل افزایش ساخت و سازهای جدید تغییرات زیادی در خود دیده است.

امکانات محله آزادشهر

این محله از امکانات رفاهی بسیار خوبی برخوردار نیست اما به دلیل نزدیکی به بسیاری از مراکز تجاری و گردشگری، برخی از مشکلات ساکنین در این محله برطرف شده است.

مراکز تفریحی در نزدیکی محله آزادشهر (شهرک سروآزاد)

مراکز متعددی همچون باغ‌گیاه‌شناسی و پارک چیتگر در نزدیکی این محله قرار دارد که برای اوقات فراغت ساکنین بسیار مناسب است. از جمله بوستان‌های موجود در محله آزادشهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارک سرو
  • پارک صفا
  •  پارک کودک

مراکز ورزشی آزادشهر (شهرک سرو آزاد)

باشگاه و زمین چمن

مراکز درمانی محله آزادشهر

  • درمانگاه ایرانخودرو
  • مجتمع پزشکی ختم‌الانبیا

مراکز خرید محله آزادشهر

  • تهران مال
  • بام لند
  • ایران مال

پمپ بنزین در محله آزادشهر

در این محله هیچگونه پمپ بنزینی قرار ندراد، نزدیک‌ترین پمپ بنزین به آزادشهر در محله وردآوردپمپ بنزین 225 است.

سرای محله آزاد شهر یا سرو آزاد تهران

سرای محله در سروآزاد دارای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، سلامت و کارگاه های مهارت آموزی است که برای کلیه سنین و با هر سطح سوادی مناسب است.

دسترسی به محله آزادشهر

به لحاظ دسترسی در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته است، زمانیکه قصد دارید با استفاده از اتومبیل شخصی خود به این محله بروید یا از محله آزادشهر به سایر محله‌های تهران تردد کنید می‌توانید از بزرگراه همت کمک بگیرید.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به شهرک سرو آزاد (آزادشهر): ایستگاه مترو ایرانخودرو.

ایستگاه اتوبوس به محله سرو آزاد: این محله متاسفانه از ایستگاه اتوبوس برخوردار نیست اما می‌توان از اتوبوس‌های مترو صادقیه که از این محله عبور می‌کنند استفاه کرد.

شهرک سروآزاد یا با نام سابق شهرک آزادشهر از محله‌های غربی شهر تهران است که در منطقه ۲۲ شهرداری تهران واقع شده‌است. ز محله‌های نزدیک به محلهٔ شهرک سروآزاد، می‌توان به محلهٔ پیکان‌شهر اشاره کرد، همچنین پارک جنگلی چیتگر در شرق محلهٔ سروآزاد و باغ ملی گیاهشناسی ایران در غرب محلهٔ سروآزاد واقع شده‌اند.

تاریخچه آزاد شهر تهران

یکی از قدیمی‌ترین بخش‌های این منطقه پیکان‌شهر است، در سال 1348 کلیه اراضی این محله برای دو آمریکایی بود که مهندسان اروپایی اکثر اراضی این محله را به واحد‌های مسکونی اختصاص دادند و ساخت و ساز را در آن شروع کردند. ساکنین اولیه این واحدهای مسکونی کارکنان ایرانخودرو بودند.

پیش از اینکه امور این محله به شهرداری محول شود، به واسطه شرکت ایرانخودرو اداره می‌شد.

از سال 1382 علاوه بر کارکنان دولتی، مردم عادی هم جزو مالکین این محله شدند و در آن زندگی می‌کنند.

افزایش جمعیت تهران در عین حالی که از معایب و معایبی برخوردار است اما سبب شد تا بخش‌های زیادی به تهران اضافه شود.

تمامی اطلاعاتی که در خصوص گذشته محله آزادشهر موجود است، در مورد مهاجرت افراد به این محله و گسترش آن شده است.

No Comments

Post A Comment

7  +  1  =  

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟