گروه سرمایه گذاری مهر، کارگزار رسمی پروژه های بزرگ منطقه 22 که مفتخر است تجربه فروش بسیار بالا را در کنار متخصصین حرفه ای در این خصوص را برای شما به ارمغان آورده است .

آدرس : منطقه ۲۲ دریاچه چیتگر بلوارجنگلبان میدان موج مجتمع اداری تجاری افتاب طبقه ۶واحد۶۰۱

تلفن تماس : 02144928801 – 02144929027

واتس آپ : 09391793753
ایمیل : info@kargozarimehr.com

مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
 

معرفی محله شهرک چشمه

blank

معرفی محله شهرک چشمه

شهرک چشمه:

شهرک چشمه در منطقه22تهران و در شمال غربی و در دامنه ی ارتفاعات البز قرار دارد.

این منطقه از اب و هوای بسیار خوب و دسترسی به جاده های اصلی تهران در موقعیت مناسبی قرار دارد، و  همین دلیل باعث شده است توجه بسیاری از افراد به این منطقه جلب شود.

تاریخچه شهرک چشمه:

شهرک چشمه 40سال قدمت دارد و از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22است، همچنین درگذشته این شهرک جزو منطقه 5تهران بوده است  و از قدیمی ترین و خوش اب و هوا ترین و زیبا ترین شهرک های منطقه 22است، این شهرک به دست ایتالیایی ها ساخته شده  که در گذشته دور تا دور این شهرک نگهبان ها و حفاظ  برای محافظت از شهرک در نظر گرفته شده بود که رفته رفته برداشته شده اند و باعث شد تا شهرک چشمه از حالت حفاظتی خارج شود.شهرک چشمه با پیروزی انقلاب رچار تحولات بسیار زیادی در ساختار حکم رانی خود شد و اراضی شهرک چشما ار دست فرمانفرمایان و فیزوز گر ها درامده وه به شهرداری واگذار شد.

 

قدمت این محل به دلیل تشکیل شرکت تعاونی کارکنان شرکت راه آهن به اواخر دهه 50شمسی برمیگردد، در آن دوره شرکت راه آهن برای حال کارکنان این شهرک را برای ساخت و احداث واحد های مسکونی کارکنان خود در نظر گرفت، و به مروز زمان و افزایش افراد مهاجر از شهرستان های به تهران کم کم این شهرک رونق گرفت و به علت دارای اب و هوای خوب و مناسب از طرف بسیاری از افراد برای سکونت انتخاب شد، البته یکی از خوبی های این شهرک داشتن فضاهای سیز بسیار است که این منطقه جزو مناطق سرسبز تهران محسوب میشود.

 

موقعیت شهرک چشمه :

شهرک چشمه از شمال به کوه های کن نزدیک است، و همچنین از سمت جنوب به پارک چیتگر راه دارد، در ضلع شمالی شهرک بزرگراه همت قرار دارد، و از ضلع شرقی به بلوار ازادگان راه دارد، همچنین از سمت غرب به دریاچه مصنوعی چیتگر و میدان ساحل دسترسی خوبی دارد.

شهرک چشمه در  مسیر باد های شهریار قرار گرفته و با جاذبه های طبیعی مانند پارک چیتگر و کوه های کن که در دور اطراف این منطقه قرار گرفته تاثیر خوبی در اب و هوای این منطقه گذاشته است.

پیشرفت محله چشمه:

در 10سال قبل برج سازی های زیادی در غرب محله چشمه انجام شد.مثل، برج مسکونی افتاب شهرک چشمه، ولی در محدوده اصلی این محله اکثر در حال ساخت اپارتمان های 3طبقه هستند، ولی این محله به دلیل اینکه در نزدیکی میدان المپیک قرار دارد و بخاطر حفظ بافت های خود حتی برای رهن و اجاره این محله ی بسیار ارام امن و فوق العاده زیبا و خوش اب و هوا مناسب است.

امکانات رفاهی شهرک چشمه :

این شهرک نیز مانند مثل محله های قدیمی اطراف خود مانند دهکده المپیک دارای امکانات و بازارچه های داخلی میباشد، که یکی از خیابان هاب داخلی بازارچه شهرک چشمه نام دارد.

همچنین از دودهه پیش که محله از از شهرداری منطقه 5جدا شده و جزو منطقه 22قرار گرفت محله های اطراف شهرک چشمه نیز به سرفت پیشرفت کردند و به همین دلیل خرید و فروش اپارتمان ها و خانه های ویلایی در ابن محل به شدت رونق گرفت.

امروزه با افزایش امکانات رفاهی که به زودی بزرگترین آن یعنی مجتمع تجاری اداری شهرک چشمه اماده بهره برداری میشود.

این مجتمع های تجاری در قسمت غربی این محل و در مجاورت دوراهی خیابات شهرک چشمه غربی و شهر کرد در حال ساخت میباشد، و دسترسی محله نیز از انتهای خیابان بازارچه و پشت بوستان المپیک خواهد بود.

امکانات تفریحی شهرک چشمه :

شهرک چشمه علاوه بر ارامشی که دارد امکانات تفریحی بسیار خوبی نیز دارد. مانند مجموعه ورزشی الغدیر در ضلع شمالی چشمه، بوستان المپیک همراه با زمین والیبال، زمین پینت بال واقع در جنوب شهرک، گیم نت و پارک ابریشم که تفریح گاه های داخل شهرک چشم میباشند.

مراکز درمانی شهرک چشمه :

در اطراف محله مراکز درمانی خوب و پیشرفته ای جهت ارائه خدمات و بهداشت به ساکنین محل وجود دارد،

کلینیک و مرکز جراحی ارم، درمانگاه شبانه روزی کیمیا، داروخانه شبانه روزی ارم، ساختمان پزشکان میدان المپیک، بیمارستان ولیصر، مرکز بهداشت دهکده المپیک، بیمارستان افتاب، بیمارستان نیکان غرب، بیمارستان سوختگی تهران نمونه ای از بهترین مراکز درمانی این منطقه هستند.

مراکز تجاری اطراف شهرک چشمه :

بازار میوه تره بار المپیک، رستوران ها و فست فود های اطراف میدان المپیک، فروشگاه شهروند زیبادشت، بازار میوه تره بار زیبادشت، پاساژ گلستان شهرک لاله بازارچه شهرک چشمه، هایپر استار، مرکز خرید  گلستان شهرک لاله دفاتر خدمات الکترونیک و پلیس+10میدان المپیک، جمعه بازار هوا نیروز در ضلع جنوبی شهرک چشمه، هایپر مارکت های خیابان شهرک چشمه غربی، بازار گل و گیاه، فروشگاه های بلوار امیر کبیر، مجتمع اداری تجاری طوبی کوهک، و مراکز خرید اطراف دریاچه و شهرک جیتگر از مهم ترین مراکز تجاری شهرک چشمه و اطراف آن میباشند، همچنین تعدادی پمپ بنزین و پمپ گاز نیز در اطراف شهرک چشمه قرار دارند.خیابان های مهم محله شهرک چشمه : مهم ترین خیابان های شهرک چشمه خیابان هوانیروز، خیابان یاس و بلوار امیر کبیر میباشند.

بلوار های و میدان های مهم شهرک چشمه :

 بلوار امیر کبیر، بلوار گلها، بلوار کاج، بلوار هاشم زاده، بلوار اقاقیا از مهم ترین بلوار ها و خیابان بنفشه، خیابان سروستان و خیابان قائم از مهم ترین خیابان های شهرک چشمه هستند

امکانات شهرک چشمه :

شهرک چشمه از لحاظ شهرسازیِ مناسب و خوب گواهینامه ی استاندارد را دریافت کرده است، و به علت نوع جدول کشی، خیابان بندی، فضای سبز شهری و … جزو مناطف زیبای تهران از لحاظ ظاهری قرار گرفته است.

طبیعت گردیِ شهرک چشمه :

به علت آب و هوای خنک و خشک منطقه در گوشه کنار شهرک چشمه به صورت سنتی درختان انار دیده میشوند، همچنین برای زیبا سازی سبز منطقه از درختان توت کاکوزا، سرو، افراو کاج سوزنی استفاده شده است، این شهرک مثل بافت گیاهی شایع تهران پر از درختان انار بوده است.همچنین در شهرک چشم دو پروژه ی مهم به نام پروژه آرتمیس و پروژه تریتیوم وجود دارد.

جایگاه های سوخت شهرک چشمه :

در قسمت شمالی شهرک منطقه 22 جایگاه سوخت هم سوخت بنزین و هم سوخت گاز طبیعی وجود دارد، همچنین در دهکده المپیک نیز جایگاه سوخت وجود دارد که اهالی شهرک میتوانند به آن مراجعه کنند.ادرس دقیق این جایگاه در بخش شمالی خیابان چشمه شرقی میباشد.

دسترسی های شهرک چشمه :

 این منطقه از سمت بزرگراه ازادگان شمال، بعد از خروجی میدان المپیک، خیابان چشمه جنوبی ک بلوار شهر کرد، بلوار دهکده المپیک خیابان بیست و پنجم خیابان چشمه شرقی و بلوار زیبادشت، بلوار شهرکرد، خیابان شهرک چشمه، دسترسی راحتی دارد.

بافت مسکونی شهرک چشمه :

همانطور که گفتیم شهرک چشمه از قدیمی ترین شهرک های منطقه 22میباشد و به علت قدیمی بودن، بیشتر ساختمان ها حالت ویلایی داشته اند و کمتر در آن برج سازی دیده میشد، البته همین  بافت قدیمی و خاص شهرک چشمه باعث زیبایی این منطقه میباشد.

جمعیت و تراکم جمعیت در شهرک چشمه :

در سال 1365اولین توسعه برای سکونت 400هزار نفری دیده شد، و در سال 1370این منطقه به منطقه گسترده تهران اضافه شد، و در سال 1379اولین طرح تفصیلی منطقه اماده و برای سکونت 675هزار نفر ابلاغ شد، و در سال 1381طرح مجموعه شهری تهران توقف سکونت در این منطقه را دادند، در سال 1384الگوی توسعه منطقه نگارش و این منطقه به عنوان بخشی با الگوی غالب دانش محور با حداکثر جمعیت350هزار نفر تعیین شد و در اخر طرح جامع سال 1387تهران، با الگوی دانش محورگنجایش جمعیت 350هزار نفری به جمعیت 500هزار نفری گسترش یافت.

 

No Comments

Post A Comment

  +  68  =  71

سلام،نیاز به مشاوره دارید؟